Konst Skulptur
1152013
Fernandez Arman
(1928-2005)

FERNANDEZ ARMAN, skulptur, brons, signerad och numrerad HC 4/10

"Hello Pablo". Utförd 1995. Gjutarstämplar bocquel Fd. Höjd 30 cm. This work is recorded in the Arman Studio Archives New York under number: APA# 8401.95.829.

Obetydligt slitage.

Proveniens

Galleri Sonet, Stockholm.
Privat samling.

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89

Slutpris
23 600
2 219
2 500
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (28 bud)
9
17 jun 17:35
23 600 SEK
17 jun 16:39
22 600 SEK
8
17 jun 16:02
21 600 SEK
17 jun 16:02
21 000 SEK
8
16 jun 22:04
20 000 SEK