Konst Skulptur
1152013
Fernandez Arman
(1928-2005)
10
10
10
10
10
10

FERNANDEZ ARMAN, skulptur, brons, signerad och numrerad HC 4/10

"Hello Pablo". Utförd 1995. Gjutarstämplar bocquel Fd. Höjd 30 cm. This work is recorded in the Arman Studio Archives New York under number: APA# 8401.95.829.

Obetydligt slitage.

Proveniens

Galleri Sonet, Stockholm.
Privat samling.

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik (föräldrarledig)
+46 (0)702 53 14 89

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
15 000 SEK