Design Övrigt
1152303
Tapio Wirkkala
(1915-1985)
Tapio wirkkala, fanerfat, signerad tw.

TAPIO WIRKKALA, fanerfat, signerad TW.

Laminerad björkfaner. Längd 28 cm. Bredd 21 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
4 000 EUR