Design Övrigt
1152303
Tapio Wirkkala
(1915-1985)

TAPIO WIRKKALA, fanerfat, signerad TW.

Laminerad björkfaner. Längd 28 cm. Bredd 21 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
4 000 EUR