Design Övrigt
1153669
HOLGER JOHANSSON, taklampa, Westal, Bankeryd, 1900-talets mitt.
Holger johansson, taklampa, westal, bankeryd, 1900-talets mitt.

Sk Kyrkkrona. Stomme av mässing. 24 ljuspunkter. Kupor av glas. Diameter ca 80, höjd ca 205 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Anlupen. Takkopp snedställd/avsågad.

Anna Heathcote-Ball
Anna Heathcote-Ball
Värderare (föräldraledig)
+46 (0)760 52 23 55

Utropspris
30 000 SEK