Konst Modern svensk konst
1155259
Ellen Trotzig
(1878-1949)
Ellen trotzig, olja på duk, signerad. ca 1910

ELLEN TROTZIG, olja på duk, signerad. Ca 1910.

Landskap Österlen ca 1910. 107x110 cm.

Obetydligt ytslitage.

Proveniens

Konstnärens familj.

Johan Lundberg
Johan Lundberg
Värderare (föräldrarledig)
+46 (0)708 17 21 08

Utropspris
8 000 SEK