Design Övrigt
1156007
Carl Fagerlund
(1915-2011)

CARL FAGERLUND, taklampa, Orrefors, 1900-talets mitt,

Stomme i gulmetall och glas. 4 st ljuspunkter. Diameter 40 cm, höjd 20 cm, (total höjd 102 cm).

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad.

Johan Lundberg
Johan Lundberg
+46 (0)708 17 21 08

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
3 000 SEK