Design Övrigt
1156131
JORDGLOB, Philips 18 inch merchant shippers Globe, 1900-talets första hälft.

Jordglob med tryckt dekor på stativ av mässing och trä. Höjd ca 85 cm.

Ställvis med skador, lagningar och retuscher.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Utropspris
6 000 SEK