Design Övrigt
1156131
JORDGLOB, Philips 18 inch merchant shippers Globe, 1900-talets första hälft.
Jordglob, philips 18 inch merchant shippers globe, 1900 talets första hälft

Jordglob med tryckt dekor på stativ av mässing och trä. Höjd ca 85 cm.

Ställvis med skador, lagningar och retuscher.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Utropspris
6 000 SEK