Diverse Övrigt
1156798
MUMINFIGURER, 3 st, Ateljé Fauni, 1950-60-tal.

Stomme i metall och trä. Klädd i filt, textil, läder, päls. Handmålat ansikte med ögon av glas. Undertill stämpelmärkt Atelier FAUNI Finland, FILIFJONKAN resp MUUMI. Höjd 11-17 cm.

Slitage. Skador.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
3 000 SEK