Glas Servisglas
1157096
SERVIS, 23 delar, glas, Murano, Venedig, Italien, 1900-talets mitt.

Delvis turkos glasmassa med dekor av luftbubblor. Bestående av:
1 skål, diameter 27,5, höjd 7 cm
1 tillbringare, höjd 21 cm
8 glas, höjd 14 cm
12 glas, höjd 10 cm.

Slitage. Repor. 2 större glas med mynningsnagg.
Mindre glas i något varierande utförande.
Ett objekt med skador medföljer, diameter 13, höjd 4,5 cm.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L52 - Visas på begäran

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
4 200
400
450
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
17 jul 9:11
4 200 SEK
17 jul 9:11
4 000 SEK
17 jul 9:11
4 000 SEK
17 jul 9:11
3 700 SEK
17 jul 9:11
3 500 SEK