Klockor & Ur Bordsur
1159241
Empire
(1810-1840)

BORDSPENDYL, senempire, 1800-talets mitt.

Bordspendyl i förgylld och patinerad brons med dekor av dam med parasoll. Höjd 34, bredd 23 cm. Pendel finns.

Dekordelar saknas. Lock saknas. Smärre slitage, smärre buckor. Ej funktionstestad. Nyckel saknas.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V29
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

1 800
171
193
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (6 bud)
20 jul 20:05
1 800 SEK
20 jul 20:04
1 500 SEK
20 jul 17:13
900 SEK
20 jul 12:04
700 SEK
19 jul 21:56
650 SEK