Konst Klassisk svensk konst
1159702
Anund Emanuel (Svensson)
(1859-1941)
Anund emanuel, olja på duk, signerad och daterad  86

ANUND EMANUEL, olja på duk, signerad och daterad -86.

Skuta från Amsterdam. 36 x 51 cm.

Kraftigt krackelerad.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0) 739 400 801

Utropspris
3 000 SEK