Belysning Taklampor
1159711
TAKKRONA, rokokostil, 1900-talets mitt.
Takkrona, rokokostil, 1900 talets mitt

Stomme av mässing, behängd med olikslipade prismor. Sju ljuspunkter. Diameter 53, höjd 80 cm.

Slitage. Ej funktionstestad. Några prismor lösa.

Christian Olsén
Christian Olsén
Chef inlämning Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Utropspris
3 000 SEK