Diverse Övrigt
1159763
APOTEKSMORTEL MED STÖT, gjutjärn, Näfvekvarns bruk, 1800-tal.
Apoteksmortel med stÖt, gjutjärn, näfvekvarns bruk, 1800 tal

Mortel med stöt av gjutjärn. Längd 45, bredd 39, höjd 43 cm. Stötens längd 95 cm.

Slitage.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Utropspris
3 000 SEK