Diverse Övrigt
1159763
APOTEKSMORTEL MED STÖT, gjutjärn, Näfvekvarns bruk, 1800-tal.

Mortel med stöt av gjutjärn. Längd 45, bredd 39, höjd 43 cm. Stötens längd 95 cm.

Slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - P9
Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

1 400
133
150
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (6 bud)
20 jul 17:56
1 400 SEK
17 jul 3:52
1 300 SEK
17 jul 2:38
1 200 SEK
14 jul 18:48
950 SEK
12 jul 23:13
900 SEK