Design Övrigt
1160076
HANS BERGSTRÖM, taklampa, ASEA, 1900-talets mitt.
Hans bergstrÖm, taklampa, asea, 1900 talets mitt

Stomme av mässing. Tre ljuspunkter. Kupor av opalinglas. Diameter 55. Höjd 74 cm.

Ej funktionstestad. Två ljusarmar något sneda. Slitage. Märken.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Utropspris
3 000 SEK