Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1160101
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stolar 6 st, "Softshell", Vitra
Ronan & erwan bouroullec, stolar 6 st, "softshell", vitra.

Den stilrena stolen Softshell är formgiven av Ronan & Erwan Bouroullec för det Schweiziska möbelföretaget Vitra. Detta är en stol som har en harmonisk böjd, skyddande form som omsluter den som sitter. Ryggstödet är tillverkat av flexibla ribbor som tillåter rörelsefrihet för exceptionell komfort. Stolen Softshell är inte bara en bekväm sittplats utan även en elegant möbel som gör sig bra ihop med många andra typer av stolar tack vare sin stilrena design.

Stolarna Softshell kommer med en stomme av polyamid och en klädd sits i ”Volo” textil.

Sitthöjd: ca 48 cm

Närmast obetydligt ytslitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T4
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

23 559
2 273
2 471
Lägg i varukorgen
Köp detta föremål direkt till fast pris. Inga andra avgifter tillkommer.