Belysning Bordslampor
1162540
Empire
(1810-1840)
Bordslampa, förgylld brons, empire, tidigt 1800-tal.

BORDSLAMPA, förgylld brons, Empire, tidigt 1800-tal.

Kolonnformad bordslampa av förgylld brons. reliefdekor av vinrankor. Höjd 54 cm exklusive lampmontering. Tygskärm medföljer.

Ej funktionstestad. Omarbetad. Slitage. Bucklor. Senare fötter.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
5 000 SEK