Belysning Ljuskronor
1162579
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Ljuskrona med stomme av mässing behängd med prismor. Avslutande kotte. Sex ljusarmar samt sparljus. Åtta ljuspunkter. Höjd 80 cm, diameter 65 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
2 500 SEK