Design Övrigt
1163379
Poul Henningsen
(1894-1967)

POUL HENNINGSEN, bordslampa, "PH-4/3", Louis Poulsen, Danmark, 1900-talets slut.

Höjd 55. Diameter 47 cm.

Slitage, repor. Ej funktionstestad. Skärm något sned.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
2 500 SEK