Belysning Vägglampor
1163652
CARL FAGERLUND taklampa, Orrefors 1900-talets senare del
Carl fagerlund taklampa, orrefors 1900 talets senare del

Stomme av mässing. Sex ljuspunkter. Diameter ca 43, höjd 16 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Delvis senare skruvar. Obetydligt nagg.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
3 000 SEK