Design Övrigt
1163991
Alvar Aalto
(1898-1976)

ALVAR AALTO, TAKLAMPOR, 3 st, A330S, "Guldklocka", Artek, tidigt 2000-tal.

Polerad mässing, invändigt vitlackerad, genombruten kant. Höjd ca 20 cm. Bär daterad Artek-etikett.

Ej funktionstestade. Smärre slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
800 EUR