Design Konstglas
1164329
Vicke Lindstrand
(1904-1983)
Vicke lindstrand, vas, "höst", kosta 1950 60 tal

VICKE LINDSTRAND, vas, "Höst", Kosta 1950-60-tal.

Oval, underfång med dekor av stiliserat träd med fallande löv i grönt, rött, orange. Etsad stämpel "Kosta" och signerad Lu 2011. Höjd 20,5 cm

Smärre repor. Tillverkningsdefekt.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
8 000 SEK