Design Övrigt
1164397
TAKLAMPA, modell 2542/3, Valinte, Finland 1950-tal.

Mässing, tre ljuspunkter, skärmarna invändigt vitlackerade. Bär tillverkarens stämpel. Diameter ca 55 cm. Totalhöjd 75 cm.

Färgbortfall. Åldersrelaterat slitage. Skärmarnas knoppar saknas. Ej funktionstestad.

Nan Jarjis
Nan Jarjis

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
500 EUR