1164596
BOK, E A Karlfeldt "Flora & Pomona", numrerad 10/10 med författarens porträtt samt egenhändiga namnteckning.
10 med författarens porträtt samt egenhändiga namnteckning

Inbunden i pergament. Innehåller signatur samt ett fotografi av författaren. Även en lista över vilka de 10 unika exemplaren tillfallit.
Tryckeri: Isaac Marcus boktr.-aktiebolag, Stockholm 1907.

Slitage på skyddspärm. Boken i mycket gott skick.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
4 000 SEK