Design Övrigt
1164977
Stig Lindberg
(1916-1982)
Stig lindberg, väggrelief, stengods, gustavsberg

STIG LINDBERG, väggrelief, stengods, Gustavsberg

Gulglaserad. Dekor av kvinna och man. Stämpelmärkt. Ca 28 x 27 cm.

Obetydligt ytslitage. Smärre glasyrdefekt samt ett baksidesnagg.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Utropspris
4 000 SEK