Konst Grafik
1165477
Carl Johan De Geer
(Född 1938)
Carl johan de geer, färgserigrafi, signerad och numrerad 26/99.

CARL JOHAN DE GEER, färgserigrafi, signerad och numrerad 26/99.

"Skända flaggan". "Sista -sucken-upplagan. Beslagtagen och destruerad av polisen 1967. 2 nya upplagor på 2000-talet." Bladstorlek 80 x 60 cm.

Oramad. Obetydligt veck i övre högra hörnet. Mjukt hörn.

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst (föräldraledig)
+46 (0)8 12 04 87 05

Utropspris
15 000 SEK