Belysning Golvlampor
1165601
PERRY KING, SANTIAGO MIRANDA, GIANLUIGI ARNALDI, golvlampor, 3 st, "Jill", för Arteluce, Italien, 1900-talets slut.
Perry king, santiago miranda, gianluigi arnaldi, golvlampor, 3 st, "jill", för arteluce, italien, 1900 talets slut

Metall och glas. Höjd 195 cm vardera.

Smärre slitage, repor, fläckar. Ej funktionstestade.

Övrigt

Modellen formgiven i slutet av 1970-talet.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
4 000 SEK