Diverse Övrigt
1166114
VASER, ett par, Francois Moreau, Frankrike, omkring år 1900.
Vaser, ett par, francois moreau, frankrike, omkring år 1900

Ett par vaser av bronspatinerad zink på marmorfötter. Upptill med lösa insatser. Signerade F. Moreau. Höjd 37,5 cm vardera.

Slitage, en fot med nagg.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
5 000 SEK