Glas Servisglas
1166706
Ingeborg Lundin
(1921-1992)
Ingeborg lundin, glasservis, 49 delar, "silvia", orrefors, 1900 talets andra hälft

INGEBORG LUNDIN, glasservis, 49 delar, "Silvia", Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Bestående av:
12 selterglas, höjd 7 cm.
12 starkvinsglas, höjd 11,2 cm.
12 vittvinglas, höjd 14,7 cm.
12 snapsglas, höjd 13,5 cm.
1 karaff med lock, höjd 24,5 cm.

Enstaka delar andra sortering. Smärre slitage.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
3 000 SEK