Klockor & Ur Bordsur
1166791
BORDSPENDYL, senempire, Frankrike, 1800-talets mitt.
Bordspendyl, senempire, frankrike, 1800 talets mitt

Bordspendyl med fodral av förgylld brons. Krönande lyrspelande kvinnogestalt. Längd 24,5, djup 9, höjd 35 cm.

Renoverad och kompletterad. Slitage. Ej funktionstestad. Nyckel saknas.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L11
Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
1 800
168
186
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
18 aug 11:37
1 800 SEK
18 aug 11:36
1 700 SEK
18 aug 11:36
1 600 SEK
16 aug 23:44
1 500 SEK
16 aug 23:44
1 100 SEK