Klockor & Ur Bordsur
1167836
BORDSPENDYL, empire, 1800-talets mitt.
Bordspendyl, empire, 1800 talets mitt

Mässing och patinerad brons, rektangulär bas, rund vitemaljerad urtavla med romerska siffror flankerad av sittande genie, koger samt oljelampa, höjd 39 cm. Med gåvoinskription Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Ej genomgången. Ej funktionstestad. Urtavla med mindre skada

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
3 000 SEK