Belysning Övrig
1168023
KANDELABRAR, ett par, empirestil, tidigt 1900-tal.
Kandelabrar, ett par, empirestil, tidigt 1900 tal

Kandelabrar av mässing för två ljus vardera. Graverade. Höjd 32 cm vardera.

Smärre slitage.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
3 000 SEK