Design Övrigt
1168373
Gertrud Lönegren
(1905-1970)
Gertrud lÖnegren, bordslampa, stengods, rörstrand, 1940 tal

GERTRUD LÖNEGREN, bordslampa, stengods, Rörstrand, 1940-tal.

Dekor av fiskar. Djupstämplad Rörstrand Lönegren L 254, Handdrejad. Höjd 25 cm.

Krackelyr. Ej funktionstestad.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
1 500 SEK