1168643
SERVIS 48 dlr "Blå blomst" Royal Copenhagen Danmark 1900-talets andra hälft porslin
Servis  48 dlr "blå blomst" royal copenhagen danmark 1900 talets andra hälft porslin

Bestående av;
1 kaffekanna med lock, modellnr 1517,
1 sockerskål med lock, modellnr 1680 (lagat lock),
1 gräddkanna, modellnr 15351 vas, modellnr 8263 (nagg),
1 lövformat fat, modellnr 8002 (2:ra sort),
12 assietter mdoellnr 1625, diam 17 cm,
11 koppar med 13 fat, modellnr 1549 (4 fat m nagg),
12 koppar m 14 fat, modellnr 1546 (2 fat m nagg),
9 koppar m 12 fat, modellnr 1870.

Bruksslitage. Nagg. Andrasortering. Andrasortering.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - N10
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

650
61
67
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
22 aug 22:40
650 SEK
19 aug 17:07
600 SEK
19 aug 0:48
500 SEK
16 aug 13:54
300 SEK