Diverse Övrigt
1168737
KRUCIFIX, 1700-tal.
Krucifix, 1700-tal.
Krucifix, 1700-tal.
Krucifix, 1700-tal.
Krucifix, 1700-tal.
Krucifix, 1700-tal.

Förgylld koppar, försilvrad metall och svärtat trä. Höjd 41 cm.

Senare plakett märkt INRI. Bristningar, lagningar.

Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37

Utropspris
6 000 SEK