Silver Bestick
1168813
BESTICK 61 dlr Chippendale silver Tyskland 1900-talets första hälft
Bestick 61 dlr chippendale silver tyskland 1900-talets första hälft.

Bestående av;
12 knivar, längd 21 cm,
12 gafflar, längd 17,5 cm,
12 skedar, längd 21 cm,
12 skedar, längd 13,5 cm,
12 skedar, längd 10,5 cm.
1 sockertång.
Total vikt ca 2380 gram

Åldersrelaterat slitage. Anlupen.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
4 000 SEK