Design Övrigt
1168821
Stig Lindberg
(1916-1982)
Stig lindberg, vas, stengods. gustavsbergs studio

STIG LINDBERG, vas, stengods. Gustavsbergs Studio.

Pressad reliefdekor. Glasyr i brunt och grönt, signerad Stig L med studiohanden. Höjd 25 cm.

Smärre slitage.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
3 000 SEK