1168875
BOJANER med LOCK, tre stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Bojaner med lock, tre stycken, porslin. qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått. Höjd utan lock 19,5-21,5 cm.

Slitage, bränningssprickor och mistor. Lock troligen ej tillhörande men samtida. Ett lock 1800-tal, de två andra senare.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
3 000 SEK