Allmoge
1168946
STENBORD, barockstil, 1800-tal.
Stenbord, barockstil, 1800 tal

Underrede i ek, fyrsidiga kopplade ben. Senare skiva i Komstadsten. Längd 140, bredd 90, höjd 85 cm.

Senare skiva, slipad. Underrede med slitage och stötmärken, något maskstunget.

Maria Granfeldt
Maria Granfeldt
Chef inlämning Malmö
+46 (0)707 77 08 07

Utropspris
15 000 SEK