Konst Klassisk svensk konst
1170335

Olof Hermelin

(Sverige, 1827-1913)
Olof hermelin, olja på kopparplåt, signerad o. hermelin och daterad 1901.

Olof Hermelin, olja på kopparplåt, signerad O. Hermelin och daterad 1901.

Vintermotiv. 35 x 32 cm.

Proveniens

Carl-Eric Björkegrens samling.
Svensk privatsamling.

Cecilia Berggren
Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal (Föräldraledig)
+46 (0)739 96 74 02

Utropspris
25 000 SEK