1170389
LÄSLAMPA, för ett ljus, sengustaviansk stil, 1900-talets början.
LÄslampa, för ett ljus, sengustaviansk stil, 1900 talets början

Förgylld mässing, vit marmor och grönmålad plåt. Dekor av liggande hund. Längd 15, höjd 37 cm.

Skärm med fläckar och färgbortfall.

Placering: Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - Z4
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
5 000 SEK