Möbler Skåp & Byråar
1170398
VITRINHÖRNSKÅP, Karl Johan, 1830-40-tal.
VitrinhÖrnskÅp, karl johan, 1830 40 tal

Fanerat med mahogny. Upptill låda. Glasad spröjsad dörr framför hyllplan. Längd 93, bredd 55, höjd 152 cm. Nyckel finns.

Omarbetad dörr till glasad vitrin. Torksprickor. Fanerlagningar.

Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37

Utropspris
5 000 SEK