Samlarföremål Leksaker
1170575
GUNGHÄST, tidigt 1900-tal.
GunghÄst, tidigt 1900 tal
GunghÄst, tidigt 1900 tal
GunghÄst, tidigt 1900 tal
GunghÄst, tidigt 1900 tal
GunghÄst, tidigt 1900 tal

Häst på medar. Målat trä med man och svans av tagel. Sadel av läder. Längd 135, höjd 85 cm.

Slitage. Krackelyr. Färgbortfall. Delar saknas. Skador på läder.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
3 000 SEK