Glas Servisglas
1171470
GLASSERVIS, 35 delar, "Savoy", Riihimäen Lasi Oy, 1940-tal.
Glasservis, 35 delar, "savoy", riihimäen lasi oy, 1940 tal

6 champagneglas, höjd 17 cm.
4 vinsglas, höjd 11,5 cm.
6 likörglas, höjd 9 cm.
6 starkvinsglas, höjd 9 cm.
6 sherryglas, höjd 10,5 cm.
6 snapsglas, höjd 8 cm.
1 serveringsskål, höjd 12 cm, diameter 20,5 cm.

Smärre slitage. Några enstaka obetydliga kantnagg. Skålens fot med ytsmuts.

Anja Lehtovuori
Anja Lehtovuori

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Utropspris
300 EUR