Samlarföremål Leksaker
1172015
LEKSAKSHÄSTAR, 2 st, tidigt 1900-tal.
LeksakshÄstar, 2 st, tidigt 1900-tal.

Målat trä. Höjd ca 51 cm.
På ställ med hjul, längd 50 cm.

Skador, delar saknas, Åldersrelaterat slitage. Torrsprickor. Färgbortfall.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
250 EUR