1172505
PÄRLCOLLIER 2 rader odlade pärlor ca 7 mm, lås i 18K vitguld m 1 rubin (möjligen syntetisk), odlade pärlor och diamanter
PÄrlcollier 2 rader odlade pärlor ca 7 mm, lås i 18k vitguld m 1 rubin (möjligen syntetisk), odlade pärlor och diamanter.

Längd innersta raden ca 50 cm. Lås diamanter 8/8. Lås stämplat Trege Guldsmeds AB Göteborg 1967

Åldersrelaterat slitage. Nagg. Repor.

Unni Trolle
Unni Trolle
Gemmolog, värderare
+46-76-209 59 81

Utropspris
4 000 SEK