Design Övrigt
1172649
Carl Fagerlund
(1915-2011)
Carl fagerlund, taklampa, modell "rd1846" fagerhult, 1900 talets andra hälft

CARL FAGERLUND, taklampa, modell "RD1846" Fagerhult, 1900-talets andra hälft.

Mässing och glas, en ljuspunkt. Diameter 22, höjd 20 - 117 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H153
Christian Olsén
Christian Olsén
Chef inlämning Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
2 200
206
227
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
14 sep 15:53
2 200 SEK
13 sep 23:09
2 000 SEK
8 sep 21:31
1 200 SEK
8 sep 19:41
1 000 SEK