Silver Övrigt
1172692
K ANDERSON kaffeservis 4 dlr silver Stockholm 1934
K anderson kaffeservis 4 dlr silver stockholm 1934

Klotformad kanna med handtag av trä, rund bricka med uppvikt kant (stämplad 1933, vikt 342 gram), diameter 24,5 cm, kannans höjd 11 cm, total vikt ca 718 gram

Åldersrelaterat slitage. Repor. Anlupen.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
6 000 SEK