Konst Klassisk konst
1172769
TRIPTYK, emalj, 1800-talets senare del, sannolikt Limoges.
Triptyk, emalj, 1800 talets senare del, sannolikt limoges

Johannes Döparen. Emalj på plåt, trä. Utfälld 51 x 39 cm. Bildyta ca 26 x 37 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ram med smärre skador. Torrsprickor.

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Utropspris
6 000 SEK