Diverse Övrigt
1173236
KAKELUGNSKRÖN, Rokoko, 1700-talets andra hälft.
KakelugnskrÖn, rokoko, 1700 talets andra hälft

Kakelugnskrön av glaserat lergods. Längd 69, djup 7, höjd 30 cm.

Slitage, krackelyrer, nagg.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V18
Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

3 dagar 5 timmar
1 800
168
186
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 900 SEK. Läs mer.
Budhistorik (6 bud)
20 sep 8:56
1 800 SEK
19 sep 21:30
1 700 SEK
18 sep 10:06
1 600 SEK
16 sep 22:28
1 500 SEK
16 sep 18:26
1 400 SEK