Möbler Skåp & Byråar
1173277
HÖRNSKÅP, 1800-talets första hälft.
HÖrnskÅp, 1800 talets första hälft

Tudelat. Målat. Beslag av mässing. Överdel med dörr och med bakomliggande hyllplan. Underdel med dörr och bakomliggande hyllplan. Bredd ca 130, djup 88, höjd 200 cm.

Senare målning. Senare beslag. Torrsprickor. Slitage. Något Maskstungen.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704-557104

Utropspris
8 000 SEK