Möbler Fåtöljer & Soffor
1173333
KARMSTOL, gustaviansk stil, 1900-talets slut.
Karmstol, gustaviansk stil, 1900-talets slut.

Tvådelad karmstol med snurrfunktion, målad och med skuren dekor. Ryggen med rottingklädsel. Lös stoppad sits. Sitthöjd ca 52, höjd 87 cm.

Slitage. Lös i montering, saknar skruvar mellan underdel och överdel.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Slutpris
1 800
166
183
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
3 okt 11:10
1 800 SEK
29 sep 21:11
600 SEK
28 sep 9:59
500 SEK